• Oferujemy więcej niż

  agencja copywritingowa

  Nasz zespół tworzą utalentowani specjaliści w takich dziedzinach, jak branded journalism, copywriting, scenopisarstwo, PR i tłumaczenia specjalistyczne. Odiseo to nie tylko kreatywność, ale przede wszystkim wiedza, na której można polegać. Tworzymy skuteczną komunikację, która wspiera każdy obszar Twojego biznesu.

  Pomagamy zmieniać idee w

  realny sukces

  David Ogilvy powiedział kiedyś, że jeśli reklama nie sprzedaje produktu, to nie jest kreatywna. Efektywna reklama to połączenie talentu, wiedzy i znajomości grupy docelowej. Dzięki tym umiejętnościom sprawiamy, że marka zyskuje nowe oblicze i wartość dla klienta.

poniedziałek, 19 wrzesień 2016 20:03

E-booki dla firm – jak zlecić stworzenie e-booka lub poradnika?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według badania Content Marketing Institute 93% marketerów pracujących w segmencie B2B stosowało content marketing jako metodę pozyskiwania leadów (nowych zapytań ofertowych od klientów) a coraz większą część tego stanowią działania prowadzone z wykorzystaniem e-booków. Jak dobrze wykorzystać e-booki w promocji marki i pozyskiwaniu klientów i dlaczego powinny być częścią każdej przemyślanej strategii marketingowej?

Według badania Content Marketing Institute 93% marketerów pracujących w segmencie B2B stosowało content marketing jako metodę pozyskiwania leadów (nowych zapytań ofertowych od klientów) a coraz większą część tego stanowią działania prowadzone z wykorzystaniem e-booków. Jak dobrze wykorzystać e-booki w promocji marki i pozyskiwaniu klientów i dlaczego powinny być częścią każdej przemyślanej strategii marketingowej?


Firmy, które inwestują od 39% budżetu marketingowego w marketing treści, pozyskują więcej wysokiej jakości leadów. E-booki należą do jednych z bardziej skutecznych i łatwych w zastosowaniu narzędzi marketingu internetowego. Nie wymagają bowiem posiadania numeru ISBN, co sprawia, że bezproblemowo wydać je może niemalże każdy, w tym również firmy, instytucje, jak również osoby prywatne. Z kolei by pobrać e-poradnik nie jest potrzebna również wyprawa do księgarni, wystarczy dostęp do Internetu! Najczęściej są to poradniki zapisane w formacie PDF, co ułatwia ich pobranie na każdy tablet, laptopa czy nawet smartfona, gdyż nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie.

 

O ile ich treść stanowią przydatne i wartościowe informacje, które mogą pomóc czytelnikowi w rozwiązaniu jego problemów, e-booki mogą pomóc  tworzyć więzi z klientami, a marce dają możliwość przedstawienia się jako eksperta. Zwiększa to zaufanie do firmy, bo firma może zaprezentować odbiorcy wyczerpującą wiedzę w danej branży i – co więcej – dostarcza ją za darmo.

 

E-booki, czyli elektroniczne publikacje można udostępnić na stronie bezpłatnie w zamian za zapisanie się do newslettera. E-booki stały się podstawowym narzędziem w strategii pozyskiwania nowych leadów – tworząc wartościową publikację elektroniczną, możesz pozyskać dane kontaktowe odbiorców, do których potem możesz wysłać cotygodniowego newslettera i oferty specjalne.

 

Jeżeli treści zawarte w e-booku są ciekawe i przydatne, internauci przesyłają je sobie, udostępniają na swoich blogach czy w mediach społecznościowych zapewniając firmie darmową reklamę i generując dodatkowe leady. Warto pamiętać również o zasadzie wzajemności. Gdy klient otrzyma darmowego, wartościowego z jego punktu widzenia e-booka, poczuje wdzięczność, która zbliży go do skorzystania z oferty i dokonania zakupu.

 

Jak stworzyć e-booka firmowego? Najlepiej zatrudnić do tego copywritera, albo content writera, który opracuje i przygotuje treść. W Odiseo tworzymy, e-booki tematyczne, specjalistyczne i e-booki premium z pełną oprawą graficzną a nawet infografikami, które mogą zostać wzbogacone o wywiady czy materiały wideo. Tworzymy wartościowe i kreatywne treści poradnikowe, opowiadamy historie i obrazujemy je wyjątkowymi ilustracjami i grafiką.

 

Zapytaj nas o możliwość stworzenie wyjątkowego e-booka czy ilustrowanego poradnika, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Dodatkowe informacje

 • canonical: http://odiseo.pl/blog/20-e-booki-dla-firm-jak-zlecic-stworzenie-e-booka-lub-poradnika
Czytany 2525 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 wrzesień 2016 20:15
logo odiseo